Alphense Boys mag weer een periode pronken met titel: ‘Hartstikke mooi’
ALPHEN AAN DEN RIJN – De jeugdopleiding van voetbalvereniging Alphense Boys is voor de zevende keer uitgeroepen tot de beste van Nederland onder amateurclubs. ‘Het is de zoveelste keer achter elkaar, maar het is goed dat we deze status vast weten te houden’, vertelt Alphense Boys bestuurslid Kieran Baker in De Ochtendshow van Studio Alphen.
‘Het is hartstikke mooi voor de trainers en spelers dat we ook met de nieuwe promotie -en degradatieregelingen deze titel weer mogen ontvangen’, aldus Baker. De dit seizoen ingevoerde regeling zorgt ervoor dat onder veertien teams nu niet meer uitgesloten worden van het oude reglement, waardoor ook deze categorie wordt meegeteld in het kans maken op de titel ‘beste amateurjeugdopleiding’.
Lokaal verder ontwikkelen
Het afgelopen seizoen heeft Alphense Boys met nieuw beleid ervoor gekozen om zich lokaal verder te ontwikkelen: ‘We hebben nu negen jeugdtrainers uit de omgeving Alphen zodat we zowel trainers als spelers zo langer bij de club willen houden’, vertelt Baker. Alphense Boys had moeite met jeugdspelers behouden en dat kwam vaak doordat spelers van te ver weg moesten komen.
Een andere reden zou zijn geweest dat spelers niet altijd het juiste niveau aangeboden kregen en daardoor bij een andere club het avontuur opzochten. ‘Daarom zijn we nu begonnen met het aanbieden van extra teams. Zo hebben we nu bijvoorbeeld de onder 14-2 die uitkomt in de vierde divisie, maar ook de onder 15-2 (hoofdklasse) en een onder 13-3 (eerste klasse).
De succesformule
Baker vertelt dat ze bij Alphense Boys vanaf de onder negen tot en met de onder 21 werkt met betaalde, neutrale, gediplomeerde trainers: ‘Er lopen in totaal 36 gediplomeerde trainers rond die een UEFA niveau C tot A hebben gedaan.’
Ook vertelt Baker dat Alphense Boys staat voor het helpen bij dromen najagen: ‘Dat doen we met teams en trainers die als gezamenlijke doel hebben te ontwikkelen. Wij proberen daar altijd de faciliteiten voor te hebben.’ Zo hoopt de club dat jeugdspelers uiteindelijk een mooie stap kunnen maken naar het eerste of naar het professioneel voetbal.
De volgende keer dat Alphense Boys misschien wel weer de nummer één kan worden is volgend jaar. Dat zal zijn na de tweede seizoenshelft. Baker is optimistisch, maar ook reëel: ‘Maar voor nu gaan we gewoon door met onze visie en hopen we voor iedereen op niveau voetbal aan te kunnen bieden.’
Lees ook: Alphense Boys heeft nieuwe trainer, wat maakt hem juiste keuze? ‘Wij-gevoel creëren’