Alphense centrum op de schop, hoe gaat het nieuwe Stadshart eruitzien?

ALPHEN AAN DEN RIJN – Het Stadshart in Alphen aan den Rijn gaat op de schop. Meerdere straten in het centrum worden vernieuwd en er wordt extra groen en een waterbuffer aangelegd. Ook wordt de Aarhof herontwikkeld.
Het nieuwbouwproject De Kroon aan de Koolmeesstraat tegenover de bibliotheek werd afgelopen oktober afgerond. Er staan nu elf stadsvilla’s en 48 appartementen. Met deze woningbouw zijn de laatste woningen van het project Stadshart Lage Zijde opgeleverd. Er komen nog ruim 300 appartementen bij in de toekomst met de herontwikkeling van winkelcentrum de Aarhof. De start van dit nieuwbouwproject is nog niet bekend.
Ook worden er straten opgeknapt in het Alphense centrum. In de afgelopen tijd is er gewerkt aan de Raadhuisstraat. De riolering, bestrating en openbare verlichting is vernieuwd. Daarnaast is er groen bijgekomen in de straat.
Nieuwe inrichting van pleinen
Een aantal pleinen in het Alphense Stadshart wordt in de komende tijd opnieuw ingericht. Deze maand is er gestart met de aanleg van een waterbassin onder het Aarplein.

In dit waterbassin wordt regenwater opgevangen. Tijdens droge periodes wordt dat water gebruikt om bomen en planten water te geven. Het Aarplein krijgt gelijk ook een andere inrichting. De werkzaamheden aan het plein zijn naar verwachting eind september 2025 afgerond.
De herinrichting van de Aarkade en de start van de reconstructie van de Bloemenbuurt staat op de planning voor 2025.
Minder verkeer op de Vest
Vanaf het Aarplein richting de Van Boetzelaerstraat wordt een gedeelte van de Vest eenrichtingsverkeer. Dan is het niet meer mogelijk om vanaf de Van Boetzelaerstraat richting de Thorbecekstraat te rijden. Dit blijft wel mogelijk voor lijnbussen en fietsers. Door deze aanpassing komt er minder verkeer op de Vest.
Bus 147 rijdt vanaf april niet meer door de Van Boetzelaerstraat en langs de Aarhof. In het vervolg loopt de vervangende route via de Thorbeckestraat naar de Lijsterlaan. Er worden voor deze nieuwe route extra bushaltes op de Thorbeckestraat gemaakt.
Lees ook: Fietsen in het Alphense centrum moet veiliger worden