Jostiband hoopt op plek in de Top 2000 met Als de Morgen is Gekomen: ‘Wordt te vaak alleen naar beperking gekeken’
ZWAMMERDAM - De stemweek voor de Top 2000 is inmiddels alweer begonnen. De Jostiband wil dit jaar ook te horen zijn in de lijst en doet daarom een opvallende oproep: stem massaal op hun versie van Als de Morgen is Gekomen.
Orkestleider Lyan Verburg vertelt in De Ochtendshow van Studio Alphen dat de band hiermee deelneemt aan een landelijke actie van de Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland. 'Wij haken daar natuurlijk heel graag op aan om daar met hun mee te doen. Wij vinden dat er veel te vaak naar beperkingen wordt gekeken en niet naar talenten die mensen hebben.'
650 tot 700 stemmen nodig
De Jostiband staat niet standaard in de keuzelijst van de Top 2000. Stemmen kan echter door zelf het nummer toe te voegen. Volgens Verburg zijn er naar schatting zo’n 650 tot 700 stemmen nodig om de onderste regionen van de lijst te halen. 'We dachten: laten we daar nou voor gaan.'
Als de Morgen is Gekomen van Jan Smit is een van de vrolijkste en meest herkenbare liedjes van de Jostiband. Jan Smit heeft de actie inmiddels geliked op sociale media. Ik denk ook dat hij het heel leuk gaat vinden als dat gaat lukken', stelt Verburg.
'Al komen we maar op plek 2000
De campagne wordt gesteund door de Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland en Ipse de Bruggen. Verburg hoopt ook nog op steun van Reinier Zonneveld, die volgend jaar samenwerkt met de Josti Band als ambassadeur van de vrijheid.
Luisteraars kunnen tot maandag 8 december, 16.00 uur, stemmen op de Top 2000. 'Al komen we maar op plek 2000, dat zou al fantastisch zijn. En anders hebben we het in ieder geval geprobeerd', aldus Verburg