Wat wil de nieuwe directeur van theater Castellum? ‘Ik wil er echt voor iedereen zijn’

Ariane Kop is aangesteld als nieuwe directeur van Theater Castellum Foto: Jos Kuklewski

ALPHEN AAN DEN RIJN - Sinds 1 april is Ariane Kop de nieuwe directeur van Theater Castellum. De 58-jarige Kop heeft jarenlang ervaring in de kunst- en cultuursector en wil zich de komende tijd inzetten voor het theater in Alphen aan den Rijn.

Een belangrijk doel van Kop is om Castellum toegankelijker te maken voor iedereen. Vooral jongeren wil ze vaker naar het theater krijgen. Daarom komt er een jongerenraad die mag meedenken over de programmering. 

Ook wil Kop een verbinding met de stad versterken. Zo ziet ze kansen voor activiteiten buiten de theaterzaal en hoopt ze in de toekomst een echte Alphense productie te maken. ‘Ik ben heel erg van de samenwerkingen’, zegt Kop.

Foto: Studio Alphen

Sinds eind maart is Theater Castellum een stichting. Volgens Kop biedt dat mogelijkheden om meer eigen inkomsten te krijgen via onder andere sponsoring, fondsen en de horeca. Ook wil ze de afhankelijkheid van subsidies zoveel mogelijk beperken. 

Kop wil daarnaast de huidige programmering voortzetten, met onder meer aandacht voor dans en musical. Zelf heeft ze grote liefde voor dans en kijkt ze uit naar verschillende voorstellingen in het nieuwe seizoen.

Naast voorstellingen wil Kop dat er in Castellum ruimte blijft voor andere activiteiten. Zo worden er dansmiddagen georganiseerd voor ouderen en vinden er ook activiteiten plaats in het café en andere ruimtes van het theater.

Luister hieronder naar het interview met Yumee en Auke. De Ochtendshow wordt elke werkdag van 7.00 tot 10.00 uur op de radio uitgezonden door Studio Alphen.

Lees ook: Gezin zegt banen op voor wereldreis: ‘Wij willen meer tijd samen’