Uitgaanstips van de week: voorstelling van bekende actrice en benefietconcert
GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN – Een voorstelling van een bekende actrice, een benefietconcert, nieuwjaarsconcert en een muzikaal eerbetoon. Dit en meer staat komende week op het programma in de gemeente Alphen aan den Rijn. Iedere woensdag vertelt Marielle de Boer van cultuurorganisatie KHABBAZ in De Ochtendshow van Studio Alphen wat er allemaal te doen is in de gemeente.
Anna Drijver staat donderdag op het podium in Theater Castellum met de voorstelling De Mannen van Maria. De bekende actrice van series zoals Undercover en Knokke off vertelt het waargebeurde verhaal van een vrouw uit de zeventiende eeuw die haar eigen weg koos.
In 1625 wordt Maria van Aelst door haar ouders naar ‘de Oost’ gestuurd. In Batavia, het hete, stinkende hoofdkwartier van de VOC, zijn meisjes nodig om Hollandse kinderen te baren. Dwars tegen alle verboden gaat zij de handel in. Vier jaar later is ze voor de tweede keer weduwe en rijk.
Benefietconcert, tribute en nieuwjaarsconcert
De zeventienjarige Marjanne van het Scala College organiseert op vrijdag een benefietconcert voor haar profielwerkstuk. De opbrengsten van het concert komen ten goede aan Stichting Bretels. Dat is een stichting die zich inzet voor gezinnen waarbij een ouder overleden is of komt te overlijden. Marjanne heeft in een moeilijke periode ook veel steun ontvangen van deze stichting. Er schitteren tijdens het concert docenten van het Scala College op het podium met diverse optredens.
De tributeband Ground Control speelt zaterdag in een The Cube in Boskoop een muzikaal eerbetoon aan de grootheid die David Bowie was. De band brengt een vurige show met een uitgebreide selectie van zijn beste en mooiste songs, waaronder Space Oddity, Ziggy Stardust, Rebel Rebel en Let's Dance. Zanger en frontman Ries de Wit brengt David Bowie op zeer authentieke wijze tot leven.
Fanfare De Vrolijke Noot en Popkoor Pur Sang verzorgen zondag in de Horecahoeve Oosterman in Aarlanderveen een nieuwjaarsconcert om het nieuwe jaar knallend te beginnen. Bezoekers kunnen genieten van een gevarieerd programma met muziek die zowel de kracht van de fanfare als de energie van het popkoor combineert.
Muziekcafé en flimlezing
In Buurthuis Aquarijn is komende zondag het Muziekcafé met The Bluesharp Express. Tijdens het Muziekcafé zijn er hapjes, drankjes en dansbare muziek van de driemans-formatie met zang, mondharmonica, drums en gitaar. De band speelt bluesmuziek net even anders.
Filmjournalist Kevin Toma van de Volkskrant neemt mensen zondag in Parkvilla tijdens een lezing mee op een ontdekkingstocht door de architectuur van film. Hij behandelt vragen als: hoe kunnen locaties hun eigen bijdrage leveren aan het verhaal dat een film te vertellen heeft.
Lees ook: Castellum trok in 2024 meer dan 100.000 bezoekers, ‘tegen de landelijke trend in’