Dolblije kinderen, kletsnatte ouders en overstroomde straat: waterspektakel zet Boskoop op stelten

Het waterspektakel in Boskoop barst los Foto: Brandweer Boskoop

BOSKOOP - Een straat die he-le-maal blank staat. Normaal zou je dan de brandweer bellen, maar ditmaal is die er juist verantwoordelijk voor. Op het plein aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop zijn dinsdagavond honderden mensen op het jaarlijkse waterspektakel afgekomen.

Met uitgerolde brandslangen worden kinderen - en hun ouders - drijfnat gespoten. Het water komt via een speciale brandweerwagen uit de Gouwe, de naastgelegen rivier. Resultaat: bijna een uur lang achter elkaar gegil en alleen maar lachende gezichten.

'Mooi om te zien dat er zoveel mensen hierheen zijn gekomen. Zelfs ook uit de buurgemeenten', zegt Friso den Oude. Hij is bezig aan zijn eerste dag als ploegchef van de Boskoopse brandweer, die voor de zesde keer dit waterspektakel organiseert.

Je mag het al voorzichtig een traditie noemen. 'Dit doen we één keer per jaar, als de temperatuur boven de 30 graden komt.' Intussen deelt de winkeliersvereniging waterijsjes uit. Na afloop snelt één brandweerauto weg, want de plicht roept: een bermbrand aan het Zwarte Pad.

Brandweervrijwilligers rollen speciale slangen uit Foto: Brandweer Boskoop
Het water wordt uit de naastgelegen Gouwe gepompt Foto: Brandweer Boskoop
Friso den Oude op zijn eerste dag als plaatselijke ploegchef Foto: Brandweer Boskoop
Foto: Brandweer Boskoop

Lees ook: Rotonde in Boskoop ruim tien weken dicht door werkzaamheden: ‘Nieuwe positie zorgt voor betere doorstroming’