Na vijf jaar is de Jaarmarkt terug in Leimuiden: ‘Het is superleuk en hartstikke gezellig’

LEIMUIDEN - De Feestweek in Leimuiden is in volle gang. Woensdag keerde de Jaarmarkt na vijf jaar van afwezigheid weer terug in Leimuiden.

'Het is superleuk en hartstikke gezellig', vertelt een van de bezoekers voor de camera's van Studio Kaag en Braassem. 'Er gebeurd hier normaal gesproken niet zo veel, dus weer een beetje reuring in het dorp', vindt een oudere bezoeker.

De vernieuwde jaarmarkt valt dus goed in de smaak bij de inwoners. Voorheen vond deze altijd plaats in de Dorpsstraat. Nu wordt de markt niet meer in het centrum georganiseerd. 'Mensen lopen er al gauw langs en daar waren we eigenlijk een beetje bang voor. Maal zoals je ziet is het hartstikke druk', aldus een standhouder.

Genoeg te doen tijdens de jaarmarkt en de kermis Foto: Studio Kaag en Braassem

'Daar zit een heel verhaal achter', vertelt Willem Weijers, voorzitter van het Oranje Comité Leimuiden, in De Ochtendshow van Studio Alphen. De laatste editie vond plaats in 2019, het jaar vóór corona. 'Na corona wilden we dat weer gaan neerzetten maar de marktmeester was er mee gestopt.'

En daardoor kon er jarenlang geen Jaarmarkt worden georganiseerd in het dorp. Voor dit jaar is er iemand uit Naaldwijk gevonden die de organisatie op zich wil nemen. 'Daar zijn we superblij mee', benadrukt Weijers. Er waren dit jaar zo'n 50 kramen.

Ook blikt Wijers al even terug op de evenementen die eerder deze week plaatsvonden. 'De week verloopt tot nu toe buiten verwachting. Sprietlopen was drukbezocht, Havenfeest was helemaal vol. 130 man waren bij de Senioren Boottocht en Dweilen tussen de Plassen vond ik een hoogtepunt.' 

De feestweek loopt nog tot en met zaterdag. Zie het volledige programma hier.

Luister hieronder naar het interview met Willem Wijers. De Ochtendshow wordt elke werkdag tussen 07.00 en 10.00 uur op de radio uitgezonden door Studio Alphen

Lees ook: Openingsweekend van Feestweek Leimuiden zeer geslaagd: ‘Dat één spriet het geweld niet zou overleven hadden wij zeker niet voorzien’