Na zomerreces meer duidelijkheid over oplevering van fietsbrug bij Aarkanaal

Een van de pijlers die werd geplaatst voor de fietsbrug Foto: Studio Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN – De pijlers staan al naast de N207 en het Aarkanaal en het brugdek ligt al klaar, maar de Fietsbrug is nog altijd niet afgerond. De bouw van de brug liep spaak door tegenslagen. Zo valt het project miljoenen euro’s duurder uit en blijkt de bodem instabieler dan verwacht.

Aan het begin van het jaar sprak wethouder Relus Breeuwsma de verwachting uit dat de fietsbrug na de zomervakantie eind augustus operationeel zou moeten zijn, zodat kinderen vanaf de start van het nieuwe schooljaar gebruik kunnen maken van de fietsbrug.

Of die deadline daadwerkelijk kan worden gehaald, is nog niet bekend. Pas na het zomerreces van de Alphense gemeenteraad zal er meer duidelijkheid komen over de oplevering van de brug. Een woordvoerder van de gemeente Alphen aan den Rijn meldt in een reactie aan Studio Alphen: ‘We zijn met de aannemer in gesprek over de oplevertermijn. Wij verwachten hierover de raad en onze inwoners na het reces te kunnen informeren.’

Geen uitsluitsel over gestegen kosten en uitkomst onderzoek

Op vragen van Studio Alphen over hoeveel de kosten voor de bouw van de brug zijn gestegen ten opzichte van het originele budget, antwoordt de woordvoerder niet. Ook worden er geen uitspraken door de woordvoerder gedaan op een vraag over de uitkomst van het extra geotechnische onderzoek van eind juni voor de stabiliteit van de grond bij de Fietsbrug.

Lees ook: ‘Als je langsloopt zou je denken dat er niks gebeurt’, maar fietsbrug moet eind augustus operationeel zijn