77-jarige Nelleke op zoek naar fatbiker die haar heeft aangereden
ALPHEN AAN DEN RIJN – Een kapotte fiets, een gebroken vinger en gehechte wonden: de 77-jarige Nelleke heeft flink letsel opgelopen door een aanrijding met een fatbiker. Nu is Nelleke op zoek naar de jongen die haar heeft aangereden. Niet omdat ze boos is, maar omdat ze zijn informatie nodig heeft voor de verzekering en de jongeman gerust wil stellen.
Het ongeluk vond plaats op vrijdag 8 mei bij het tunneltje onder de Albert Schweitzerbrug. Via die tunnel kwam de fatbike aangereden die frontaal op Nelleke botste, terwijl zij op haar fiets vanaf Groenoord kwam. ‘Ze is echt van haar fiets gelanceerd en vol op haar hand terechtgekomen,’ vertelt Krystle, de dochter van Nelleke.
‘Door de val bloedde Nelleke hevig,’ legt Krystle uit. Ook de jongeman was onder de indruk van het bloed. ‘In eerste instantie was mijn moeder na het ongeluk vooral bezig om de jongen gerust te stellen,’ vertelt de dochter. ‘Hij vroeg aan haar of hij iemand kon bellen of met haar mee naar huis kon fietsen. Maar ze was in paniek en is direct naar huis gegaan.’
Eerste keer in het ziekenhuis
Thuis bleek pas hoe ernstig de verwondingen van Nelleke waren. Ze moest worden gehecht en bleek een complex gebroken vinger te hebben. ‘We hopen dat deze niet geopereerd hoeft te worden,’ zegt Krystle.
Voor de 77-jarige Nelleke was het de eerste keer in haar leven dat ze naar een ziekenhuis moest. ‘Ze heeft eigenlijk haar hele leven nog niks gehad,’ vertelt Krystle over haar moeders gezondheid. ‘Ze is een hele sterke vrouw en ze zal ook nooit klagen.’ Volgens Krystle gaat het naar omstandigheden goed met haar moeder.
Geschrokken vertrokken
Krystle geeft aan dat zowel haar moeder als de jongeman van de schrik na het ongeluk snel hun weg hebben vervolgd, waardoor ze geen gegevens hebben kunnen uitwisselen. Deze willen moeder en dochter nu alsnog verkrijgen voor de verzekering.
Omdat Nelleke nog nooit medische problemen heeft gehad, stond haar eigen risico op het maximale van 885 euro per jaar. Ook is haar fiets beschadigd. ‘Dus naast het lichamelijke letsel, heeft ze nu ook nog financieel een flinke domper,’ legt Krystle uit.
Zoektocht naar de fatbiker
Daarom roept de familie de jongeman op om zich te melden zodat het netjes afgehandeld kan worden. ‘Het verzekeringswerk kost hem niks,’ vertelt Krystle. ‘Misschien heeft hij ook schade en heeft hij onze gegevens nodig.’ Daarnaast lijkt het moeder en dochter ook fijn om nog contact te hebben, zodat de jongen weet hoe het met Nelleke is afgelopen, en zij met hem.
Ondanks de lichamelijke en financiële schade is Nelleke helemaal niet boos op de jongeman. ‘Ze had het oprecht met hem te doen,’ vertelt Krystle over haar moeders reactie op het ongeval. ‘Het was totaal niet met opzet, het was een ongeluk.’
Door alle snelheid weet Nelleke niet heel veel meer over de jongeman die haar aanreed. ‘Het was een Nederlandse jongen van een jaar of 14 tot 16,’ schat Nelleke. Krystle hoopt dat de jongen of getuigen contact met de familie opnemen via Studio Alphen. ‘Het gaat echt om het verzekeringswerk,’ benadrukt Krystle. ‘Mijn moeder is helemaal niet boos.’
Lees ook: Waar voelen inwoners zich het veiligst in het verkeer in de gemeente Alphen aan den Rijn?