Drone vliegt ’s nachts in no-flyzone van Alphense gevangenis, piloot is zich van geen kwaad bewust

De PI in Alphen aan den Rijn

ALPHEN AAN DEN RIJN – Een drone vloog in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag in de no-flyzone van de Penitentiaire Inrichting (PI) in Alphen aan den Rijn. De Alphense gevangenis meldde dit aan de politie, die de drone en piloot aantroffen. De dronepiloot bleek zich van geen kwaad bewust over de overtreding van de zone.

Het drone-detectiesysteem van de Alphense gevangenis signaleerde de drone in de no-flyzone rond middernacht van vrijdag op zaterdag. Na een melding van de PI kwamen agenten ter plaatse. De drone en piloot werden gelokaliseerd op het bedrijventerrein aan de Leidse Schouw in Alphen aan den Rijn.

De politie meldt dat de agenten vervolgens het gesprek aangingen met de dronepiloot. Daaruit bleek dat hij niet op de hoogte was van de wet- en regelgeving over het besturen en vliegen van drones. ‘Hij was erg in zijn sas met zijn nieuwe speeltje en gaf te kennen zich van geen kwaad bewust te zijn.’

De SD-kaart van de aanwezige camera van de drone is in beslag genomen door de politie voor onderzoek. De piloot zal zich mogelijk binnenkort moeten verantwoorden aan het politiebureau over de overtredingen die hij met zijn drone pleegde.

Lees ook: ‘Gevangene moet tegen wil in seksuele handelingen verrichten bij celgenoot’