Gerard van As legt bom onder CDA: ‘Liesbeth Spies is partijburgemeester’
GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN - 'Doet de burgemeester aan partijpolitiek? Ja, Liesbeth bemoeit zich overal mee. Dat kan ze niet laten.' AD Groene Hart publiceerde deze uitspraak vrijdagochtend in de krant. Wethouder Gerard van As (Nieuw Elan) heeft het gezegd tijdens de verkiezingsavond.
In het gemeentehuis wordt furieus gereageerd op de woorden van Van As. Inmiddels heeft Van As zijn excuses aangeboden. Hij zegt dit in een opwelling in de euforie te hebben gezegd. 'Het is stom dat hij dit gezegd heeft, dat had Gerard niet moeten doen', zegt lijsttrekker André de Jeu.
Spies zelf wil niet inhoudelijk reageren. CDA-wethouder Kees van Velzen is witheet. 'Dit is verpletterend in onjuistheid. Dit is het gedrag dat past bij iemand die verloren heeft', reageert Van Velzen. Ook wordt getwijfeld of Van As het echt in een opwelling zei. 'Ik vernam van diverse mensen, dat de uitspraak van Van As die vandaag in de krant staat, vaker is gedaan in de afgelopen tijd.'
'Mooi dat CDA tikkie heeft gekregen'
'Mooi dat het CDA een tikkie in de nek heeft gekregen. Ik heb echt tegen ze moeten opboksen in het college. Ga maar na: de burgemeester is CDA, de gemeentesecretaris is CDA, de griffier is CDA, de eerste loco-burgemeester is CDA en twee wethouders zijn CDA', tekende AD Groene Hart ook op als uitspraak van Van As.
Van Velzen: 'Er was juist een hele goede samenwerking tussen CDA en Nieuw Elan. Ik vind het ongerijmd.' De excuses zijn geaccepteerd door Van Velzen, maar op korte termijn zal nog wel een gesprek plaatsvinden.
Coalitie-onderhandelingen
En dat is ook hard nodig, want binnen afzienbare tijd moeten Gerard van As en Kees van Velzen gezamenlijk aan de onderhandelingstafel gaan zitten om tot een nieuw coalitieakkoord te komen. Van Velzen wil geen antwoord geven op de vraag of dit gevolgen gaat hebben voor de onderhandelingen. 'Ik wil alleen zeggen dat ik personen en zaken kan scheiden.'
