Man gooit paal van 23 kilo op hoofd medewerker Feyenoord, krijgt cel- en taakstraf

Foto: ANP

ALPHEN AAN DEN RIJN - Batin T. uit Alphen aan den Rijn is veroordeeld tot vier maanden cel en een taakstraf van 240 uur voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Samen met een andere man gooide hij in augustus na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe een paal van ruim 23 kilo op het hoofd van het slachtoffer.

De medewerker liep een hoofdwond, een zware hersenschudding en een gebroken duim op. Bij hem is PTSS vastgesteld en het is de nog maar vraag of hij volledig herstelt, meldt het ANP. Daarnaast durft de man niet meer naar het stadion. 'Een deel van mijn identiteit, mijn leven, is mij afgenomen,' zei hij tijdens de zitting.

De rechtbank vindt poging tot doodslag niet bewezen. De 21-jarige Alphenaar en de andere man uit Utrecht zijn wel veroordeeld voor het juridisch minder zware feit zware mishandeling, daarom vallen de straffen lager uit.

'De rechtbank ziet - anders dan het OM - geen bewijs dat de verdachten willens en wetens het risico hebben genomen dat iemand door het gooien van de paal kon overlijden', staat in een toelichting. Eerder was vier jaar tegen Batin T. geëist.

Schadevergoeding

Initiatiefnemer Olcay K. (32) uit Utrecht kreeg een half jaar cel en 240 uur taakstraf. Het Openbaar Ministerie eiste eerder vijf jaar cel tegen hem. De verdachten moeten samen ook een schadevergoeding van 15.000 euro aan het slachtoffer betalen.

Lees ook: Tot vijf jaar cel geëist tegen verdachten die paal op medewerker Feyenoord gooiden