‘Het niveau was echt hoog’: Dinja Pannebakker over Special Media Awards
GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN - De Special Media Awards hebben dit jaar 181 inzendingen ontvangen van media makers met een verstandelijke beperking. Dertig makers werden genomineerd en tien gingen met de prijs naar huis. Dinja Pannebakker maakte als vakjurylid kennis met het werk van de deelnemers en was onder de indruk van hun creativiteit.
De uitreiking van de Special Media Awards vond plaats in Hilversum. De prijzen zijn bedoeld voor mensen met een verstandelijke beperking die zelf media maken. Dat kan voor alles zijn van podcasts en radio-uitzending tot Tiktok-video's, vlogs en tekeningen.
Veel talent en creativiteit
Dinja Pannebakker, afkomstig uit Hazerswoude, oud-medewerkster van Omroep Rijnwoude (gefuseerd tot Studio Alphen) en radio-dj bij FunX, beoordeelde dit jaar de inzendingen als lid van de vakjury. Ze keek en luisterde naar het werk van de deelnemers ‘Het niveau was echt hoog. Er zaten echt talenten tussen. En ik heb ook echt gelachen’, vertelt ze in De Ochtendshow van Studio Alphen.
Een van de inzendingen die haar bijbleef, was een radio-uitzending vanaf een festival. Ook was ze enthousiast over het Bakhuis, waar video's worden gemaakt over het bakken van koekjes en taarten. ‘Die mensen hebben zoveel plezier in het maken.’
Volgens Pannebakker zijn de awards belangrijk voor erkenning van makers met een verstandelijke beperking. Ze hoopt dat meer mediabedrijven hun meer kansen geven ‘Iedereen verdient sowieso een eerlijke kans.’
Begin bij een lokale omroep
Mensen die zelf bij de radio willen beginnen adviseert Pannebakker om ervaring op te doen bij een lokale omroep. Daar kunnen beginnende makers leren en ontdekken wat bij hen past.
De Special Media Awards worden eens in de twee jaar georganiseerd. Pannebakker hoopt dat het evenement ook over twee jaar terug keert. ‘Ik hoop dat er echt genoeg sponsoren zijn, Want ze verdienen het echt.’
Lees ook: Kledingbank Groene Hart vindt na jaren zoeken nieuwe locatie in Alphen
